11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  • 18 listopada 2022 r.

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła o godzinie 11:00 uroczysta Msza święta, sprawowana w intencji ojczyzny w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. 

Następnie uczestnicy wydarzenia zgromadzili się na płycie limanowskiego rynku. Po wciągnięciu flagi na maszt, odegraniu hymnu państwowego i hejnału miasta, do zgromadzonych zwrócił się burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

"- Spotykamy się dzisiaj na limanowskim rynku, aby oddać cześć tym, którzy wywalczyli wolność naszej ojczyzny i tym, którzy przez codzienną pracę tworzyli jej wielkość, kulturę i tradycję. Spójrzmy wkoło, to nasza Polska, nasza ojczyzna, nasz dom; nasza rodzina, sąsiedzi bliscy. To dorobek naszych praojców, ojców i nasz również. W dniach świąt narodowych ugruntowujemy naszą świadomość, że ojczyzna to wielka wartość tworzona przez kolejne pokolenia i że tę wielką wartość należy rozwijać, a jak przyjdzie potrzeba – to bronić" – mówił burmistrz.

W obchodach brały udział delegacje Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP im. Św. Józefa w Limanowej.
 

Copyright 2023 Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej