Po „Święcie Chleba” 2017

„Święto Chleba”  2017 - Organizowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej już po raz czternasty w dniu 03.09.2017 r. pod patronatem Księdza Proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Starosty Limanowskiego oraz Burmistrza Miasta Limanowa.

Swoje wyroby wystawiały i do degustacji zapraszały piekarnie, cukiernie i masarnie z terenu powiatu limanowskiego zrzeszone w limanowskim Cechu:

- Piekarnia „Kaminex” Barbara Matlęga z Kamienicy

- Piekarnia „Pod Brzegiem” i Sery Owcze Florek Danuta, Piaskowy Stanisław i Ryszard ze Słopnic

- Piekarnia „Szubryt” z Biczyc Dolnych

- Cukiernia Elżbieta i Andrzej Jaśkowiec z Mszany Dolnej

- Cukiernia Jania Bolesław z Kasiny Wielkiej

Do degustacji chleba smalcu dostarczyły cztery również rzemieślnicze firmy masarskie:

- Stanisława i Romana Wiktor z Jodłownika

- Romana Dudka „Laskopol” z Limanowej

- Zbigniewa Szubryta „Szubryt” z Chełmca

- Andrzeja Marka Skolarusa MARKAM z Kasinki Małej,

Do uświetnienia obchodów tegorocznego „Święta Chleba” przyczyniły się również firmy piekarsko-cukiernicze:

- Ewy i Piotra Pajor z Laskowej

- Ryszarda Stryczek i Stanisława Mąki z Laskowej

- Haliny Drożdż z Limanowej

- Bożeny Potaczek z Niedźwiedzia

 ponadto

- Władysław i Paweł Michura z firmy Midrew z Młynnego

- Józef Matras z firmy Embruk z Młynne

- Tadeusz Leśniak i Stanisław Surmacz – miody pszczele

Przy tegorocznym Świecie przygrywali nam zespół regionalny „Spod Kicek” z Mordarki  oraz Orkiestra z Tymbarku „Tymbarski ton”.

Podczas obchodów tegorocznego Święta Chleba wręczone zostały stypendia pieniężne dla 12 uczniów wyróżniających się w roku szkolnym 2016/2017 za wyniki w nauce i sporcie ufundowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej, jako organ prowadzący Zasadniczą Szkołę Zawodową

  1. Ewelina Florek - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Józefy Palacz mieszczącego się w Słopnicach 1111
  2. Monika Joniec - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Anny Oleksy z Limanowej ul. Kościuszki 13
  3. Iwona Nowak - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Małgorzaty Wiewiórskiej z Limanowej ul. Jana Pawła II 5
  4. Justyna Olesiak - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Agnieszki Leśniak z Limanowej ul. Wąska 2
  5. Karol Biedroń - uczeń elektryk z zakładu P. Mieczysława Biedronia znajdującego się w Limanowej ul. Kopernika 5a
  6. Dominik Król - uczeń elektryk z zakładu P. Adama Czamary znajdującego się w Młynnym 329
  7. Łukasz Kurzeja – uczeń lakiernik z zakładu Pana Bogdana Pałki Stara Wieś 783
  8. Jan Palacz – uczeń blacharz samochodowy z zakładu P. Mariana Pałki znajdującego się w Limanowej Stara Wieś 673
  9. Sławomir Pałka - uczeń blacharz samochodowy z zakładu P. Mariana Pałki znajdującego się w Limanowej Stara Wieś 673
  10. Wojciech Puchała - uczeń monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych z zakładu Pana Józefa Golonki z Limanowej ul. Przyłęckiego 5
  11. Zenon Rakoczy – uczeń monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych z zakładu Pana Andrzeja Ślusarczyka ze Słopnic 1190
  12. Jakub Śliwa - uczeń elektryk z zakładu P. Andrzeja Potoniec znajdującego się w Młyńczyskach 124

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...